تبلیغات
آراج - ترویج اسلام هراسی در سریال های غربی

آراج

به وبلاگ آراج خوش آمدید

ترویج اسلام هراسی در سریال های غربی

رئیس دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: غرب با ساخت فیلم ها و سریال های گوناگون قصد دارد اسلام هراسی و ایران هراسی را در جهان گسترش دهد.
حجت الاسلام محمد رضا زیبایی نژاد در گفت و گو با فارس اظهار داشت: از دهه 1990 ، پس از فروپاشی شوروی سابق و افزایش تأثیرات جهانی انقلاب اسلامی ، شاهد تحولاتی در رسانه های جهانی به سمت حاكمیت هر چه بیشتر صهیونیست ها هستیم. رئیس دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با بیان اینكه هم اكنون بزرگترین شركت های رسانه ای جهان در سیطره صهیونیست ها هستند ، خاطرنشان كرد: موج ادغام شركت های رسانه ای و تشكیل شدن غول هایی جدید ، از ویژگی های این مقطع زمانی است كه البته یهودیان جایگاه ممتازی در مدیریت آنها دارند. وی تصریح كرد: تأسیس شبكه «ام بی سی فارسی» با همكاری آمریكا و برخی دولتهای عربی ، تأسیس شبكه تلویزیونی صدای آمریكا (VOA) ، راه اندازی تلویزیون (BBC) فارسی و شبكه «فارسی وان» در سال های اخیر را می توان در راستای جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی تحلیل كرد. زیبایی نژاد ادامه داد: صنعت سینما در غرب ، طی سال های اخیر ، با تولید سریال های پر قسمت وارد مرحله ای جدید از تأثیر گذاری شده است و می كوشد تا پیام های خود را به تدریج و به شكل مستمر در اذهان مخاطبان تثبیت كند. وی با اشاره به سریال لاست تصریح كرد: متن سریال «لاست» كه ابتدا از شبكه (ABC) آمریكا پخش شد و لقب پر بیننده ترین سریال قرن اخیر را به خود اختصاص داد ، به دست گروهی هشت نفره از نویسندگان نگارش یافته و می كوشد یك دوره فشرده فرهنگ لیبرالیسم را به مخاطبان خود القا كند.
رئیس دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران ابراز داشت: این سریال پرطرفدار كه نسخه های آن در كشور های مختلف ، از جمله ایران دست به دست می شود ، در ماه های اخیر كانون تحلیل كارشناسان فرهنگ و رسانه قرار گرفته و نكات جالبی از آن استخراج شده است. زیبایی نژاد بیان داشت: در برخی از آثار سینمایی می توان صحنه ها یا عبارت هایی را یافت كه تنظیم شده اند تا برداشت خاصی از اسلام و ایران را به مخاطب القا كنند. وی افزود عبارتی نظیر «همه ی مسلمانان تروریست نیستند ، اما همه تروریست ها مسلمانند» یا به تصویر كشیدن گذرنامه ایرانی برای سفر به آمریكا ، برای شخصیت شكنجه گر عراقی در سریال «لاست» نمونه هایی از ترویج اسلام هراسی و ایران هراسی در سراسر جهان است.
زیبایی نژاد با اشاره به پیامد ها و تأثیرات هویتی محصولات فرهنگی بر نسل جدید عنوان كرد: تحول در الگو های سبك زندگی ، مطالبات جدیدی در نسل جوان ، از جمله آزادی جنسی ، موسیقی و الكل را شكل می دهد. وی گفت: این مطالبات پس از احراز مقاومت نظام در برابر این خواسته ها از طریق اجرای قوانین محدود كننده به بروز نارضایتمندی اجتماعی و سیاسی منجر می شود. رئیس دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: از این رو باید نگاهی جدید به مقوله امنیت ملی داشت و سهم آسیب شناسی اجتماعی و فرهنگی را در آن برجسته كرد.


آرمین احمدی


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :